Ochii sunt poarta catre suflet.Exteriorul emotioneaza sufletul, fiindca exteriorul reflecta ce exista in interior.
Ajungi la o varsta in care trebuie sa aplici tot ce ai invatat.
Nu stiu daca adevarul e de partea mea, dar aleg sa experimentez in functie de nivelul meu de intelegere si experimentare a vietii din acest moment.
Aleg din proprie initiativa sa fiu o oglinda tacuta, care reflecta ce vine din exterior printr-o expectativa de pluralism.
Oglinda tacuta, e vesela, curioasa, amuzanta si introvertita.Cheia catre suflet, sunt ochii, ei sunt poarta raiului.
Venim anonimim sa ne purificam, sa ne mantuim, intr-o constelatie de iluzii efemere care amprenteaza emotia si sentimenele sincrone.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu